Ülkeler virüs yayıldıkça yanıt vermek için karışırlar

Ülkeler virüs yayıldıkça yanıt vermek için karışırlar

Daha fazla bu sakal tavsiyesi…
NHS personelinden artık yüz maskelerinin daha güvenli bir şekilde oturmasına izin vermek için sakallarını tıraş etmeleri istendi.

Daha önce size, Amerika’nın Hastalık Kontrol ve Önleme merkezleri (CDC) tarafından bir 2017’de yayınlanan, farklı sakal türlerini ve solunum cihazlarıyla uyumlu olup olmadıklarını gösteren bir ınfografiden bahsettik. Mevcut koronavirüs salgını ile ilgisiz olmasına rağmen, sosyal medyada yaygın olarak paylaşıldı.

Şimdi İngiltere’de Southampton Üniversitesi NHS Trust hastane patronları ekli görüntü ile personel bir toplu e-posta gönderdi, kıllı yüzlerde kötü uydurma maskeleri ile “bilinen sorun” hakkında söylüyorum.

Tıp Direktörü Derek Sandeman’ın e-postası, sakalın “herhangi bir kişiyi bir maske ile koruma yeteneğini tehlikeye attığını” söylüyor.

Ekliyor: “sakal için güçlü bir kültürel veya dini nedeni olmayan ve risk altındaki alanlarda çalışanlara tıraşı düşünmelerini istemek için yazıyorum.

“Bazıları için bu büyük bir sorudur, sakalların şu anda çok popüler olduğunu biliyorum. Ancak bunun yapılması gereken doğru şey olduğuna inanıyorum.”

Sağlık ve Güvenlik yöneticisine göre, anız ve sakallar “maskenin yüzüne iyi bir mühürlenmesini imkansız hale getirir”.

Makale paylaşım araçları

İzle: Venedik’te boş sokaklar ve kafeler
Normalde turistler yoğun Venedik şehrinde yer almak için çabalıyorlar, ancak Kuzey İtalya’daki karantina sokakları ve kafeleri boşalttı.

İtalya’daki ölü sayısı şimdi 14’e yükseldi.Emirates havayolu, Suudi Arabistan’a uçuşlardan bazı yolcuları yasakladı
Emirates havayolu şirketi, Çin, Japonya, İtalya, İran, Hindistan ve Pakistan da dahil olmak üzere bir dizi ülkeden yolcuların Suudi Arabistan’a uçmalarına izin verilmeyeceğini söyledi. Suudi Arabistan ülkede Hac veya Umre oluyor yabancı ziyaretçiler yasak sonra geliyor. Suudi Arabistan, virüsün herhangi bir vakasını bildirmedi.

İngiltere’de daha geniş resim


Şimdi canlı yayınımıza sadece uyum sağlıyorsanız, toplam vaka sayısı 15’e çıktıktan sonra, Birleşik Krallık’taki en son koronavirüs gelişmelerinin hızlı bir şekilde toplanmasıdır.

Hükümet hijyen ve önleme odaklanan bir kamu bilgi kampanyası başlatmak için ayarlanır
Tenerife, 168 İngiliz H10 Costa Adeje Palace hotel kendilerini izole etmek söylendi
En az sekiz İngiltere okulu kapanırken, Diğerleri – Prens George’un katıldığı da dahil olmak üzere – Kuzey İtalya’ya yarı vadeli geziler sırasında virüse maruz kalmış olabilecekleri korkuları nedeniyle öğrencileri eve gönderdiler
İngiltere’de 7.000’den fazla kişi test edilmiştir. Covid-19 tanısı konan 15 kişiden sekiz tanesi hastaneden taburcu edildi
Dışişleri Bakanlığı, İtalya’daki 11 karantinaya alınan kasabalara yapılan tüm seyahatlere karşı uyarıda bulunuyor ve Sağlık Bakanlığı, onlardan dönen herkesin NHS 111 yardım hattını araması ve kendi kendini izole etmesi gerektiğini söylüyor
19 Şubat’tan bu yana İran’dan ve Güney Kore’den ve son iki hafta içinde Çin’deki Hubei eyaletinden geri dönen insanlara yardım hattını aramaları, içeride kalmaları ve diğer insanlarla temastan kaçınmaları tavsiye edilir

İngiltere’nin yeni koronavirüs vakalarında en son
İngiltere’de Covid-19 tanısı konacak en son iki kişi hakkında biraz daha detay.

BBC, tenerife’de virüsü taşıyan bir kişinin Derbyshire olduğunu ve İlçedeki bir okulun davadan dolayı kapandığını anlıyor.

İngiltere’nin hangi bölümünden diğer kişinin geldiği belli değil, ancak İtalya’da sözleşmeli.

Bakanlar, daha fazla davanın ortaya çıkmasını beklediklerini söylediler.

Erkeklerin koronavirüse karşı korumak için sakallarını tıraş etmeleri konusunda uyarılan tuhaf bir iddia, sosyal medyada mermi yapıyor.

Amerika’nın Hastalık Kontrol ve Önleme merkezleri (CDC) tarafından yayınlanan ve hangi yüz saç stillerinin yüz maskesi solunum cihazlarının filtrelenmesiyle uyumsuz olduğunu gösteren bir infografiden kaynaklanmaktadır.

Medya ve sosyal medyanın bölümleri, belirli sakallı erkeklerin virüsü yakalamayı önlemek için onları tıraş etmeleri gerektiği konusunda yeni resmi tavsiyeler olarak ınfographic’i ele geçirdi.

Sorun şu ki, CDC’NİN grafiği Bu koronavirüs salgını ile ilgili olarak yayınlanmadı. Aslında, işyerinde solunum cihazı takanlara yönelik bir blogun parçası olarak 2017’de geri döndü.

Blog şöyle açıklıyor: “sakallar, Favoriler veya bazı bıyıklar gibi bir solunum Cihazının sızdırmazlık alanı boyunca uzanan Sakal, maksimum koruma sağlamak için sıkı bir yüz parçası contasına dayanan solunum cihazlarına müdahale edecektir.”

Blog’un zamanlaması bir yana, insanların koronavirüse karşı korumak için giydikleri yüz maskelerinin çoğu sıkı bir mührü yok.

Uzmanlar ayrıca, yüz maskelerinin ilk etapta virüse karşı korunmada ne kadar etkili olduğunu sorguladılar.

Fransa ‘bir salgınla karşı karşıya’


Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa’nın davaların sayısında bir sıçrama için hazırlandığını söyledi.

Salı günü koronavirüs ile ilk Fransız vatandaşının öldüğü Paris’te bir hastaneyi ziyaret ederken” bir krizle, bir salgınla karşı karşıyayız ” dedi.

“Elimizden gelenin en iyisini yapmak zorunda kalacağız” diye ekledi.

Fransa, ziyaret eden bir Çinli turist de dahil olmak üzere iki ölümle 18 teyit vakası var. Çarşamba günü, Cumartesi günü Nice’deki büyük bir karnavalın son günü de dahil olmak üzere bazı kamu etkinlikleri iptal edildi.

Koronavirüsün başlıca salgınları son birkaç gün içinde hem İtalya hem de İran’da tespit edilirken, Güney Kore’deki vakalar arttı ve bu da en kötü etkilenen ülkelerden biri oldu.

Açıkçası bu artık sadece Çin’de, az sayıda ihraç edilen vakalarla ilgili bir sorun değil ve birçok kişi virüsün bir pandemi haline gelip gelmeyeceğini ve hala mümkün olup olmadığını soruyor.

Daha fazlasını buradan okuyabilirsiniz.

Endonezya’da neden enfeksiyon yok?
Endonezya’nın koronavirüs için nasıl test edildiği konusunda endişeler var. Şimdiye kadar ülke yakınlığı ve Çin’e bağlantıları olmasına rağmen herhangi bir Covid-19 enfeksiyonu bildirmedi.

Kanada’daki Toronto Üniversitesi’nden bulaşıcı bir hastalık danışmanı ve bilim adamı Dr. Isaac Bogoch,” Çin ve Endonezya arasında bir ton arası bağlantı var ve mahalledeki diğer tüm ülkelere bakarsak, herkes vakaları bildiriyor ” dedi.BBC.

“Onlar [Endonezya] sadece yakın zamanda bu vakaları tespit etme kapasitesini geliştirdiler ve bence bir haritaya bakıp Seyahat kalıplarına bakarsak ve bunun nerede güçlendirilebileceğini düşünürsek, baktığımız bölgelerden biri olabilir.”

Ülkede iki kişi coronavirus benzer belirtilerle öldü, Straits Times bildiriyor. Ancak kimse yeni virüs için pozitif test etmedi.

Round-up: en son ne?
Avrupa, Asya ve Orta Doğu’da teyit edilen yeni vakalarla birçok güncelleme yapıldı. İşte en son bir toparlama:

Suudi Arabistan koronavirüs yayıldı ülkelerden gelen Hac yanı sıra turistler için ülkeye girmesini yabancıların yasakladı
İran’da ölü sayısı 22’ye yükseldi
İngiltere, toplamı 15’e getiren iki vaka daha açıkladı
Avrupa ülkeleri, Romanya’daki ilk vaka da dahil olmak üzere daha fazla enfeksiyon bildiriyor
Japonya virüsün yayılmasını içeren bir girişim 2 Mart tüm okulları kapatmayı planlıyor
Suudi Arabistan’da Temmuz ve ağustos aylarında devam edecek – küresel Müslümanlar için önemli bir olay – yıllık Hac Hac olup olmadığı şüpheler vardır
Avustralya da dahil olmak üzere daha fazla ülke acil durum planları yapıyor