Kategoriler
Son Dakika

PTT Personel alımı 2020 ,55000 memur alımı yapacak

PTT Personel alımı 2020 ,55000 memur alımı yapacak, ptt eleman alım sınavı, sınav ile personel , kurye, şoför, gişe memuru alımı yapacak olan ptt yaptığı açıklamada detay verdi.

Yaş sınırı varmı ? Personel alımı nasıl yapılacak, Sınavında hangi sorular çıkacak, Ptt personel (eleman ) alımının detayları

Yaş sınırı olarak 36 yaşından gün almamış olmak var. Diğer detaylar ise şu şekilde

Yapılacak olan 23000 kişilik personel alımı ise 2023 yılına kadar gerçekleşecek şeklinde açıklama yapıldı. Yapılan açıklamanın yanı sıra resmi gazetede yayımlanan ilanda detay verilmedi.

55 000 personelin ise ihtiyaç oldukça alınacağı belirtildi. Aslında kriz derinleştikçe personel alımı pay pay yapılacak demek bu .

Ptt nin bütün karı zannedersem personel için ayrılmış olmalı. Bence ülke ekonomisi için hayırlı bir adım.

Ptt aş nin sözleşmesi personel alım ilanının resmi gazetede yayımlanması beklentileri zirve noktaya ulaştırdı. Zira bu sene 1 milyona yakın bir işsizlik meydana geldi.

Yani işsiz sayısı 1 milyon kişi arttı (yaklaşık rakam )

PTT hangi kadrolar (pozisyonlar) (işler ) için alım yapacak ?

Kurye (posta ve kargo dağıtım elemanı ), şoför, Gişe Memuru, gibi pozisyonlar için sınav ile eleman alımı yapacağını açıkladı. Daha önceki dönemlerde yine kendi sınavını yaparak personel alımı gerçekleştirmişti.

Ptt neden kendi sınav yapıyor, neden kpss ile personel alımı yapmıyor ?

Bizim anladığımız kadarıyla ptt gibi kurumlar geçmişte fetönün sınav sorularını çalmış olmalarından ötürü kaygı duymaktalar.

Şu anda herkes artık ptt personel alımı için sınav ne zaman olacak? personel alımı ne zaman başlayacak bu konuda bir bekleyiş içerisinde. Umarız yakın zamanda alımlar başlar.