Joe Biden, demokratik başkanlık yarışında rakip Sanders’a liderlik ediyor

Joe Biden, demokratik başkanlık yarışında rakip Sanders’a liderlik ediyor

Joe Biden, Kasım ayında Beyaz Saray seçimlerinde Başkan Donald Trump’ı almak için demokratik yarışta ön koşucu olarak konumunu pekiştirdi.

Eski başkan yardımcısının, Salı günü birincil oylamanın en büyük ödülü olan Michigan’ı kazanması ve Bernie Sanders üzerinde liderliğini uzatması bekleniyor.

Bay biden’in şansı Süper Salı günü büyük kazançlarla iyileşti ve bundan sonra birkaç eski rakip onu onayladı.

Bay Sanders’ın Temmuz ayında yapılan parti toplantısına kadar savaşıp savaşmayacağı belli değil.

Demokratların bir sonraki büyük seçim kilometre taşı, 577 delegenin kapmak için hazır olduğu bir hafta içinde.

Adaylığı güvence altına almak için bir adayın 1.991 delegenin desteğine ihtiyacı var. Salı günkü oylamadan önce, Bay Biden, Bay Sanders’ın 563’üne 648 vardı.

Biden’in mesajı nedir?
Joe Biden’in kampanyası, Şubat ayında birincil sezonun başında kayboldu.

Eski başkan yardımcısı, 77, New Hampshire birincil Iowa caucuses fakir dördüncü ve beşinci bitirdi.

Ama dönüş Güney Carolina ile geldi-o büyük Afrikalı-Amerikalı toplumun desteği nedeniyle kazandı-ve üzerinde 3 Mart süper Salı o kazandı 10 dışarı 14 tehlikede devletler, Vermont Senatör üzerinde büyükçe bir kurşun kurulması.

Salı akşamı Philadelphia’dan destekçilere teşekkür eden Biden, Bernie Sanders’ın destekçileri de dahil olmak üzere Demokratların Donald Trump’ı yenebileceğini söyledi.

“Bu bir geri dönüşten daha fazlası, bu kampanya” dedi. “”Bu milletin ruhu için geri geldi.”

Biden,” bu gece Beyaz Saray’a haysiyet ve onurun geri kazanılmasına bir adım daha yaklaştık ” diye ekledi.

Eski başkan yardımcısı,” dünyayı yeniden yönetmeliyiz ” dedi. “Donald Trump’ın Amerika ilk politikası Amerika’yı yalnız yaptı.”

Senatör Sanders, 78, genç seçmenler arasında yaygın destek görüyor, ancak şu ana kadar bunu seçim başarısına dönüştüremedi.

Sonun başlangıcı
Mississippi, Salı günü Biden için çağrılacak ilk devletti ve kampanyasının güçlü yanlarının sadece en son örneğiydi – ve eski başkan yardımcısının birincil sezon ortaya çıktıkça sürücü koltuğunda olmasının bir başka nedeni.

Güney Carolina’da olduğu gibi, biden’in siyasi canlanmasını başlatan devlet, Mississippi seçmenlerinin %60’ından fazlası siyah. Ve Güney Carolina’da olduğu gibi, eski başkan yardımcısı bu demografiye 86-11 ayarına hakim oldu.

Bir Demokratın, siyah seçmenlerin desteği olmadan adaylığı kazanamayacağı, Sanders’ın Nevada kafkasları’ndaki hakim galibiyetinden sonra şüpheye düşmemesi, şimdi bir kez daha bir ironclad kuralı gibi görünüyor.

Dört yıl önce, Michigan Bernie Sanders’a sürpriz bir galibiyet verdi ve mücadele eden bir kampanyaya yeni bir hayat verdi. Bu sefer, Ortabatı devleti kampanyası için sonun başlangıcını işaretleyebilir.

Yarışta bir çeşit köklü değişikliği engellemek, aşırı derecede bir iyileşme olası görünmüyor. Her devlet Sanders kaybeder ile, o daha geride düşer-ve daha imkansız onun dönüş olurdu.

Demokratlar için seçimler nelerdir?


Demokrat Parti, hangi adayın Bay Trump’ı bu sonbaharda ikinci bir görevde reddetmek için en iyi şansa sahip olduğuna karar vermeyi amaçlayan uzun bir iç tartışmaya katıldı.

Bir zamanlar iki düzineden fazla kalabalık bir alan, kadınları ve renk adayları için kutlandı, demokratik yarışma şimdi iki beyaz erkek septuagenarians arasında bir yarış.

Ilımlı bir Bay Biden ve sadık bir sol kanat oyuncusu olan Bay Sanders, Amerika’nın geleceği için çok farklı vizyonlar sunuyor.

Neden daha fazla genç oy kullanmıyor?
Bernie Sanders ne kadar harcamak istiyor?
Onsekiz şeyler Bernie Sanders inanıyor
Eski başkan yardımcısı, kendisini Trump Başkanlığından sonra artan değişim getirecek ve “edep” i geri kazandıracak seçilebilir bir pragmatist olarak sunuyor.

Eleştirmenler, Bay Biden’in kampanyasını en son tartışmalarda daha tutkulu bir performans sergilemesine rağmen, sönük olarak tanımlamıştı.

O Washington içeriden olarak onun yaşam boyu kariyerinden çok fazla siyasi Bagaj getiriyor parti üyeleri arasında korkular olmuştur.

Beş Joe Biden zayıflıkları


Bay Sanders’ın iftiracıları, kendi kendini tanımlayan bir demokratik sosyalist, beyaz Saray’ı yakalamak için gereken salıncak seçmenlerini kazanamayacağını söylüyor.

Amerikan ekonomisini, sağlıktan eğitime kadar her şeyi kapsayan çok trilyon dolarlık, daha yüksek vergilendirme planı ile dönüştürmeyi planlıyor.

Trump’ın seçim kampanyası Salı günü yaptığı açıklamada, Demokrat adaylığın her iki rakipinin de “aynı madalyonun iki yüzü”olduğunu söyledi.

“Demokrat Cumhurbaşkanı adayı, oy pusulasında isim ne olursa olsun büyük bir hükümet sosyalist gündemi üzerinde çalışacak “diyen açıklamada,” Başkan Trump yeniden seçime doğru durdurulamaz bir sürücüde.”