Harry ve Meghan: geri adım atmaktan başka seçenek yok, diyor duke

Harry ve Meghan: geri adım atmaktan başka seçenek yok, diyor duke

Sussex Dükü, “gerçekten başka bir seçenek yoktu” diyerek, üst düzey bir kraliyet olmaktan geri adım atmak için “bir inanç sıçraması”olduğunu söyledi.

Pazar akşamı bir etkinlikte konuşan Prens Harry, kendisinin ve Meghan’ın kraliçeye hizmet etmeyi umduğunu, ancak kamu finansmanı olmadan.

“Maalesef bu mümkün değildi” dedi.

Çift, tam zamanlı çalışan kraliyet ailesi olmaktan vazgeçmek istediklerini söylediğinden beri ilk konuşmasıydı.

Ama Prens, kendisinin ve Meghan’ın “uzaklaşmadığını”açıkça söylemek istediğini söyledi.

“İngiltere benim evim ve sevdiğim, asla değişmeyecek bir yer” dedi.

Bu ayın başlarında Prens Harry ve Meghan, “kraliyet ailesinin ‘kıdemli’ üyeleri olarak geri adım atmayı ve finansal olarak bağımsız olmak için çalışmayı”amaçladıklarını söyledi.

Harry’nin Kraliyet geleceği üzerine konuşması
Ülke Harry ve Meghan well – Johnson istiyor
Harry ve Meghan’ın geleceği: sorularınız cevaplandı
Güney Afrika’da HIV ile yaşayan çocuklara yardımcı olan kurucularından sentebale için Londra’nın merkezinde bir fon toplama resepsiyonunda yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “sadece duymuşsunuzdur ve belki de son birkaç hafta içinde okumak ne hayal edebiliyorum.

“Bu yüzden gerçeği benden paylaşabildiğim kadar duymanı istiyorum, bir prens ya da Dük olarak değil, Harry olarak.”

‘Güçlü bir güç’
Onun adresi sırasında, Prens her zaman “Büyükannem, başkomutanım için en büyük saygı” olacağını söyledi.

“Umudumuz Kraliçe, Commonwealth ve askeri derneklerime hizmet etmeye devam etmekti, ancak kamu finansmanı olmadan. Maalesef bu mümkün değildi ” dedi.

“Bunu kabul ettim, kim olduğumu ya da ne kadar kararlı olduğumu değiştirmediğini bilerek.”

Prens Harry ve Meghan, Kraliyet hayatının ve medyanın dikkatinin baskıları hakkında konuştular; duke, karısının annesinin ölümüne yol açan “aynı güçlü güçlere” kurban olacağından korktuğunu söyledi.

Prenses Diana’nın HIV ve AIDS’li kişileri destekleme mirasını sürdürmek için kurduğu Sentebale’in resepsiyonundaki izleyicilere, öldükten sonra onu “kanatlarının altına” aldıklarını hissettiğini söyledi.

“Uzun zamandır bana baktınız, ancak medya güçlü bir güçtür ve umudum bir gün birbirimize olan kolektif desteğimiz daha güçlü olabilir çünkü bu sadece bizden çok daha büyüktür” dedi.

Cumartesi günü Kraliçe, üst düzey kraliyet ailesi ve çift arasındaki anlaşmanın bir parçası olarak Harry ve Meghan, artık hükümdarı resmen temsil etmeyeceklerini kabul ettiler.

İlkbahardan itibaren, HRH unvanlarını kullanmayı bırakacaklar ve resmi askeri atamalar da dahil olmak üzere Kraliyet görevlerinden çekilecekler.

Ancak, Buckingham Sarayı tarafından yapılan açıklamada, özel patronajlarını ve derneklerini sürdürmeye devam edeceklerini söyledi.

Prens Harry konuşmasında kendisinin ve Meghan’ın “hizmet hayatına devam edeceğini” söyledi.

“Ülkesini sevgili tutan ve hayatını benim için çok önemli olan nedenleri, hayır kurumlarını ve askeri toplulukları desteklemeye adayan aynı adam olmaya devam edeceğim” dedi.

‘Zorluklar yıl’
Çiftin instagram hesabında yayınlanan konuşmada Prens, o ve Meghan’ın evlendiğinde “heyecanlıydık, umutluyduk ve hizmet etmek için buradayız”dedi.

“Bu nedenlerden dolayı, bana bunun geldiği için büyük bir üzüntü getiriyor.

“Eşim ve ben için geri adım atma kararı, hafifçe yaptığım bir karar değil” dedi.

“Uzun yıllar süren zorluklardan sonra aylar süren görüşmelerdi ve biliyorum ki her zaman doğru bir şey yapmadım, ama bu gidene kadar gerçekten başka bir seçenek yoktu.”

Çift, Noel boyunca oğulları Archie ile Vancouver Adası’nda altı hafta geçirdikten sonra, zamanlarını İngiltere ve Kanada arasında bölmeyi planladıklarını söyledi.

Neden Meghan ve Harry onların manzaraları Kanada var
Kanadalıların Kraliyet hareketi hakkında sahip oldukları büyük soru
Prens katılımcılara bunun bir “ayrıcalık olduğunu söyledi… geçen gün ilk kez kar gören ve kanlı parlak olduğunu düşünen oğlumuz Archie’ye olan heyecanını hissetmek için!”

Düşes şu anda Kanada’nın batı kıyısında, bu ayın başlarında İngiltere’ye kısa bir süre döndükten sonra oğluyla birlikte kalıyor.