Güney Carolina birincil: büyük rüzgar için kurs Joe Biden

Güney Carolina birincil: büyük rüzgar için kurs Joe Biden

Joe Biden, Kasım ayında yapılan seçimlerde Başkan Donald Trump’a meydan okumak için yarışta büyük bir destek verdi.

Eski bir başkan yardımcısı olan Bay Biden, seçmenlerin partinin adayı olmak istedikleri Demokratları seçtikleri Güney Carolina’nın birinciliğinde kararlı bir şekilde kazandı.

Sol kanat oyuncusu Bernie Sanders, Güney Carolina’da ikinci oldu – dördüncü Eyalet, aylar süren birincil sezonda oy kullandı-ve genel olarak önde kaldı.

Bir başka 14 Eyalet bu hafta süper Salı günü oy kullanıyor.

Süper Salı sonunda, adayın kim olacağı daha net olabilir.

Bu, Bay Biden’in ABD Başkanı için üçüncü koşusu olan bir birincilikte ilk zaferi.

77 yaşındaki bir zafer konuşmasında şunları söyledi: “birkaç gün önce basın ve uzmanlar bu adaylığı ölü ilan ettiler. Şimdi, hepinize teşekkürler-Demokrat Parti’nin kalbi-sadece kazandık ve büyük kazandık.”

Ne Güney Carolina oldu?


Bay Biden, 48.4% ‘da Bay Sanders ve 19.9%’ da milyarder hedge-fon yöneticisi Tom Steyer’den önce 11.3% ‘ i kazandı. Bay Steyer’in primerlerin en iyi performansı, ama şimdi kampanyasını sona erdirecek ve yedi adayı koşuya bırakacak.

Bay Biden Güney eyaletinde güçlü bir sonuç umutlarını iğneleme olmuştu, Iowa kötü performans sonra, New Hampshire ve Nevada.

Afrikalı-Amerikalılar arasındaki güçlü desteğini düzenli olarak gösterdi ve anketler, etkili siyah Kongre üyesi James Clyburn’un oylama kalıplarını önemli ölçüde etkilediğini gösteriyor.

Zafer Bay Biden o Bay Trump almak için en iyi yerleştirilmiş ılımlı Demokrat olduğunu davayı yapmak için izin verir.

Güney Carolina’dan Kazananlar ve kaybedenler
Demokratik 2020 yarışı-beş grafikte
Güney Carolina’daki oyların %15’inden fazlasını kazanan adaylara, daha sonra Demokrat adaylarını desteklemek için Temmuz ayında partinin Kongresine gidecek delegeler verilir.

Konuşmasında, Bay Biden, Bay Sanders’a isim vermeden saldırdı.

“Millet, büyük kazan ya da kaybet, bu seçim” dedi. “Çoğu Amerikalı devrim vaatlerini istemiyor. Vaatlerden fazlasını istiyorlar. Sonuç istiyorlar.”

Sonra ne oluyor?
Süper Salı adayı seçmek için yarışta en önemli tarihtir.

14 eyaletteki Demokratlar oy kullanacak (yurtdışında Amerikan Samoası ve Demokratların yanı sıra). Büyük bir 1,357 delegesi dağıtılacak-tüm birincil sezon boyunca mevcut olanların neredeyse üçte biri ve en kalabalık iki devlet olan Kaliforniya ve Teksas oy kullanacak.

Trump’ı görevden almayı umut eden adaylar
Primerler nelerdir ve nasıl çalışırlar?
Tüm resim bir gün içinde değişebilir. Ya da Bay Sanders’ın ön koşucu olarak liderliğini çimento haline getirdiğini ve hatta rakipsiz bir kurşuna dönüştüğünü görebiliyorduk.

Bu aynı zamanda New York milyarder Michael Bloomberg oy pusulasında olacak ilk kez olacak. Süper Salı günü Bay Biden gibi ılımlıların performansı, Bay Bloomberg’inkiyle bir dereceye kadar belirlenecektir.

Süper Salı günü her eyalette nelere dikkat edeceğimiz konusunda bir rehber hazırladık.

Süper Salı açıkladı (geyik, morina ve dinozorlarla)

South Carolina, Joe Biden’in son standı olarak faturalandırılmıştı – burada olumlu bir sonuç elde etmek için zaman ve kaynak döktü. Sadece birkaç hafta önce, anket numaraları ülke çapında battığında, kampanyasının son dinlenme yeri olacağı da ortaya çıktı.

Bunun yerine, bir haftalık öfkeli çabadan sonra, Güney Carolina, biden’e yılın ilk birincil Zaferini verdi – aslında üç başkanlık teklifinden herhangi birinde ilk galibiyetini verdi.

Biden, özellikle başarısı için teşekkür edecek bir erkeğe sahip olabilir: Kongre üyesi James Clyburn, devletin siyah topluluğunda güçlü bir ses, Çarşamba günü Başkan yardımcısını onayladı. Çıkış anketleri, clyburn’un desteğinin birincil seçmenlerin yaklaşık yarısı için önemli bir faktör olduğunu ve muhtemelen biden’in devletin siyah seçmenleri arasında bu kadar baskın bir performans sergilemesinin nedenlerinden biri olduğunu gösteriyor.

Eğer eyaletlerde bu tür bir gösteriyle eşleşebilirse, Bernie Sanders’a zorlu bir mücadele verecek.

Biden, Güney Carolina’daki başarısının, süper Salı günü kampanyasından çok fazla yardım almadan bir dalgalanmaya dönüşmesini ummak zorunda kalacak. O sadece son zamanlarda yaklaşan eyaletlerde reklam başladı, ve Kuzey Carolina bir Cumartesi öğleden sonra gezi o neredeyse bir hafta içinde Güney Carolina sol ilk kez oldu.

Hala bir kanat ve bir dua üzerinde çalışıyor, ama en azından bir gece ve bir devlet için, bu dualar cevaplandı.