Kategoriler
Son Dakika

fırat’ın doğusu son dakika, operasyon ne zaman ?

fırat’ın doğusu son dakika, fıratın doğusunda son durum, fıratın doğusu operasyonu ne zaman yapılacak , fırat doğusuna operasyon olacak mı , fırat’ın doğusu, operasyon ne zaman

Son günlerin en kritik konusu fıratın doğusuna yapılacak olan askeri operasyon konusu. Askerlerimizin antep urfa mardin gibi sınır merkezlerine konuşlanmış olmasının yanı sıra cerrahi becerisi gelişmiş doktorlar acilen bu bölgelere gönderildi.

Peki operasyon ne zaman

Büyük olasılıkla bu cumayı cumartesiye bağlayan gece mehmetçik fıratın doğusunu vurmaya başlayabilir.

Amerikanın yalanlarından ve oylamalarından bıkan hükümet artık fıratın doğusuna girilmezse ileride çok büyük sorunlar yaşanacağının farkında. Peki neden operasyon konusu bu kadar uzadı ?

Yani 2018 yılından beridir fırat’ın doğusuna operasyon konusunda hükümet çeşitli açıklamalarda bulunarak askeri sevkiyatı ırak sınırına devam ettirdi. Uzun zamandır beklenen askeri operasyon un artık bu günlerde başlar diyebiliyoruz çünkü artık rusya iran ve suriye de türki,yenin o bölgede pkk ve ypg unsurlarının temizlenmesinden yana tavır koydular. ABD türkiyeyi ortak bir güvenli bölge kuralım diyerek kandırdı. bununla da kalmadı bu bahane ile o bölgede kalıcı bir statü elde etmiş oldu.

Yaklaşık 1 yıl gibi bir süre amerika bizi oyalarken diğer taraftan binlerce tır silah ve mühimmatı pkk ve ypg ye gönderdi.

Finans dünyası ise hazır olda operasyonla ilgili hareketleri takip ediyorlar. Fıratın doğusu başlarda dolar ne olur ? Tabiki ani bir yükselme meydana gelecektir bu nedenle herkes pusuda bekliyor çünkü 1 yıldır operasyon yapacağız deyip yapmazsanız inandırıcılık kalmaz.

Peki türkiye fırat ın doğusuna operasyon yaparsa amerikanın tavrı ne olur ? Amerikanın türk askeri ile karada savaşacak gücü kesinlikle yok. rezil olacaklarını bildiklerinden dolayı askeri bir hamle yapamazlar. Bu nedenle amerika kesinlikle ekonomik bir yaptırım üzerinde duracak ve türki,yeye çeşitli bahaneler ile ekonomik saldırılar düzenleyecektir. Fakat fırat operasyonu ülkemiz için hayati bir öneme sahip olduğundan dolayı askerimiz yakın zamanda bütün sıkıntılara rağmen operasyona başlayacaktır. Bizim tahminimiz bu yönde çünkü 1 senedir aynı konuda mesajlar veriyoruz fakat bir hareketlilik yok . Bu nedenle türkiye inandırıcılığını kaybetmemek için mutlaka etkili çok büyük ve hızlı bir operasyonla başlayacaktır. Yani ben büyük bir hava harekatı ile bölenin dümdüz edileceğini düşünüyorum.