Satılık, kiralık, sahibinden,  daire, araba, otomobil ilanı, ilanları, fiyatı

Çin koronavirüs: virüs yeni şehirlere yayıldıkça vaka sayısı atlar

Çin koronavirüs: virüs yeni şehirlere yayıldıkça vaka sayısı atlar Çinli yetkililer enfeksiyon Wuhan city dışında ülkede teyit edildiğini ilk kez işaretleme, iki gün içinde gizemli bir virüsün 139 yeni vaka bildirmişlerdir. Yeni vakalar Wuhan, Pekin ve Shenzhen şehirlerinde tespit edildi. Güney Kore, Tayland ve Japonya’yı takip eden ilk teyit edilen virüs vakasını Pazartesi günü bildirdi. […]

Çin koronavirüs: virüs yeni şehirlere yayıldıkça vaka sayısı atlar
20 Ocak 2020 - 6:42 'de eklendi.

Çin koronavirüs: virüs yeni şehirlere yayıldıkça vaka sayısı atlar

Çinli yetkililer enfeksiyon Wuhan city dışında ülkede teyit edildiğini ilk kez işaretleme, iki gün içinde gizemli bir virüsün 139 yeni vaka bildirmişlerdir.

Yeni vakalar Wuhan, Pekin ve Shenzhen şehirlerinde tespit edildi.

Güney Kore, Tayland ve Japonya’yı takip eden ilk teyit edilen virüs vakasını Pazartesi günü bildirdi.

Teyit edilen vakaların toplam sayısı 200’ü aşıyor ve üçü solunum yolu hastalığından öldü.

Sağlık yetkilileri, Aralık ayında Wuhan’da ilk kez ortaya çıkan enfeksiyonun bir koronavirüs türü olduğunu tespit ettiler. Viral pnömoni salgınına yol açtığını söylüyorlar, ancak bu konuda çok şey bilinmiyor.

Gizem Çinli virüs: ne kadar endişeli olmalı?
Yeni Çin virüsü ‘önlenebilir ve kontrol edilebilir’
İngiltere’deki uzmanlar BBC’ye, enfekte olan insan sayısının resmi rakamlardan çok daha fazla olabileceğini ve tahminlerin 1,700’e yaklaştığını söyledi.

Çin milyonlarca insan aileleriyle birlikte olmak için seyahat edecek bu haftaki ay Yeni Yılı kutlamaları sırasında izleme çabalarını hızlandırmaya söz verdi.

Kim enfekte oldu?


Wuhan Orta Çin kentinde yetkililer 136 yeni vakalar hafta sonu teyit edildiğini söyledi, ve üçüncü bir kişi virüs öldü.

Toplamda, tek başına şehir yaklaşık 200 koronavirüs vakasını doğruladı. Pazar günü geç saatlerde yetkililer, wuhan’daki 170 kişinin hala kritik durumda dokuz kişi de dahil olmak üzere hastanede tedavi gördüğünü söyledi.

Pekin’in Daxing bölgesindeki sağlık yetkilileri, Wuhan’a giden iki kişinin virüse bağlı pnömoni nedeniyle tedavi edildiğini söyledi.

Shenzhen’de yetkililer, 66 yaşındaki bir erkeğin wuhan’daki akrabalarını ziyaret etme gezisinin ardından virüsün belirtileri gösterdiğini söyledi.

Virüs de Yurtdışına yayıldı. Tayland’da ve birinde Japonya’da iki vaka doğrulandı – hepsi wuhan’dan veya şehri ziyaret eden kişileri içeriyor.

Güney Kore Pazartesi günü gizemli hastalık ilk teyit davayı bildirdi. Kore Hastalık Kontrol ve Önleme merkezleri, 35 yaşındaki bir Çinli kadının wuhan’dan ülkeye seyahat ettikten sonra ateş ve solunum problemleri yaşadığını söyledi.

O tecrit ve yerel bir hastanede tedavi altına alındı, dediler.

Sağlık görevlileri ne dedi?


Pazar günü Çin’in Ulusal Sağlık Komisyonu, virüsün “hala önlenebilir ve kontrol edilebilir” olduğunu söylerken, kaynak, iletim ve mutasyon yöntemlerinin bilinmediği göz önüne alındığında yakın izlemenin gerekli olduğunu belirtti.

Bir kişiden diğerine yayılan virüsün hiçbir vakası olmadığını, bunun yerine tür bariyerini geçtiğini ve wuhan’daki bir deniz ürünleri ve vahşi yaşam pazarındaki enfekte hayvanlardan geldiğini söylediler.

DSÖ, virüsün “hayvan kaynağı en olası kaynak gibi görünüyor” dedi, ancak “yakın temaslar arasında meydana gelen bazı sınırlı insandan insana bulaşma” olduğunu söyledi.”

Twitter’da yazdığı gibi,” daha fazla vaka tespit edildiğinde ve daha fazla analiz yapıldığında, hastalık şiddeti ve iletim modellerinin daha net bir resmini elde edeceğiz ” dedi.

Çin’deki vakalardaki artışın “solunum yolu hastalığı olan insanlar arasında [virüs] için artan arama ve test”sonucu olduğunu belirtti.

İnsanlar, canlı hayvanlarla “korunmasız” temastan kaçınmak, et ve yumurta pişirmek ve soğuk algınlığı veya grip benzeri semptomları olan herkesle yakın temastan kaçınmak gibi önlemler alarak koronavirüsü yakalama riskini azaltabilir.

Bu virüs tam olarak nedir?


Viral örnekler hastalardan alındı ve laboratuarda analiz edildi, Çin’deki yetkililer ve who enfeksiyonun bir koronavirüs olduğu sonucuna vardı.

Koronavirüsler geniş bir virüs ailesidir, ancak sadece altı (yenisi yedi yapar) insanları enfekte ettiği bilinmektedir.

Hafif sonunda soğuk algınlığına neden olurlar, ancak şiddetli akut solunum sendromu (Sars), 2002 yılında Çin’de başlayan bir salgınla enfekte olan 8,098 kişinin 774’ünü öldüren bir koronavirüsdür.

Yeni virüsün genetik kodunun analizi, Sars ile diğer herhangi bir insan koronavirüsünden daha yakından ilişkili olduğunu göstermektedir.

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER