Bitcoin de Beklenti 5500 – 6600 dolar aralığı , bitcoin haberleri, bitcoin daha düşer mi , düşecek mi, bitcoin de son durum nedir

Bizim incelememeiz sonucunda düşen üçgen formasyonu kırıldığınde keskin bir düşün başladı ve 8000 dfolarda bir alım potansiyeli ile karşılaşıldı. Üçğen formasyonunun ölçümlerine bakıldığında fiyatın kimi analizlere göre 5500 dolar seviyelerine kimi analistlerin söylemlerine göre ise 6500 dolarlara kadar düşecek olduğu tahmin edilen bitcoin fiyatı bizim tahminlerimize göre de büyük olasılıkla 6600 dolar seviyesinden büyük bir alım desteğiyle ivme kazana bilir tabii 5500 dolara düşme olasığığıda var bu durum 7000 dolar seviyesinin dahada aşağısı görüldüğünde derin incelemeler sonucunda tekrar bir değerlendirme yapılarak belirlenebilir.

Şu anda tam olarak kestiremediğimiz konu ise fiyatın nerelere kadar çıkacağı konusudur çünkü fiyatın 5500 dolar seviyelerine kadar çıkma olasılığı fiyatın 40 000 dolarlara çıkma potansiyelini zayıflatacaktır.

Yani 25000 dolar dolar seviyeleri tepe noktası olarak tahmin ettiğimiz noktalardır tabii bitcoin bu seviyelere koşarken . Alt coin olarak tabir ettiğimiz diğer sınırlı sayıda üretilmiş olan. Ethereum ripple neo gibi kripo paralar ise büyük olasılıkla dolar karşısında. 20 kat kadar değer kazanacaktır. Çünkü bu sanal paralar bitcoin in 3500 dolar seviyelerine düşerken ki sürecinde oldukça çok değer kaybına uğradılar. Bizim görüşlerimize göre alt coinler bitcoin (btc ). 6500 dolar seviyelerine gerilerken yaklaşık yüzde 50 civarında değer kaybedecekler ve bu artık son düşünleri olacaktır.

Anlattıklarımız yatırım tavsiyesi değildir. Ethereum un 1700 dolar seviyelerine kadar yükselmesi muhtemel görünürken ripple belki 5 dolar seviyelerini zorlayabilir.

Hep beraber bekleyip dolar ın ne yapacağını görelim. Çünkü altın , gümüş, bitcoin gibi kıymetlerin değer kazanması için dolar ın piyasaya tekrardan pompalanması gerekir. Büyük olasılıkla dolar rezervi fed tarafından artırılabilir ve daha sonrasında 2020 seçimlerinden önce fed tekrardan bir para daraltması yapabilir. Tabii bunlar sadece birer tahmin.

Fed in yaptığı açıklamalar kesinlikle güvenilir değil. Adamlar 1 trilyon doları piyasadan çekip yakacağız açıklaması yaptıktan sonra biraz para yaktılar fakat sonrasında durum felakete doğru gitmeye balayınca durum değişti.

Fed eğer söylediği miktarda parayı piyasadan çekmiş olsaydı şu anda amerika borsası çoktan. Çöküşe geçmişti ve bununla beraberde dünyadaki bütün borsalar çöker altın gümüş dolar fırlardı.

Fed bunu bildiği için gelmekte olan küresel krizi biraz daha ertelemeye çalışıyor başka önlemler alabilirmiyiz diye düşünüyor ve devamlı hamle değiştiriyor.

çünkü dünya ekonomisi başta abd ekonomisi olmak üzere köşeye sıkışmış durumda.

ABD borçlarını ödeyebilmek için para basmak zorunda fakat karşılıksız para basımı enflasyona neden olurken para basılmazsa piyasalar daralıyor aynı zamanda borçlarınıda ödemekte zorlanıyorlar. Yani ne yaparlarsa yapsınlar büyük bir ekonomik kriz kapıda bekliyor.

Anladığım kadarıyla dünyada hiç görülmemiş bir enflasyon ortamı meydana gelebilir. Aksi taktirde üretim durur, işsizlik yüzde 70 lere dayanır. Karşılıklı para basmaktan başka çare kalmaz. Bu nedenle büyük kurumlar rezervlerini dolardan altına gümüşe ve bitcoine çevirmeye başlamış durumdalar.