Kategoriler
Son Dakika

ABD çıldırdı ; Cumhurbaşkanımız Erdoğan için Yaptırım İstiyorlar

ABD çıldırdı ; Cumhurbaşkanımız Erdoğan için Yaptırım İstiyorlar

Amerika ordumuzun ypg ve pkk ya suriyede düzenlediği operasyonlar sonrasında çılgına döndü ve artık akıl sağlıklarını tamamen yitirdiler.

AMERİKA NE YAPTIĞINI BİLMİYOR

Yıllarca besleyip büyüttükleri pkk ve sonradan ismini değiştirmek zorunda kaldıkları ypg terör örgütü gözleri önünde yok ediliyor.

Hadi amerika çılgına dönüyorda iran’a avrupa ya ne oluyor diye sorabilirsiniz. Sonuçta iran her ne kadarda türkiyeden yanaymış gibi görünse bile işin aslı hiç te öyle değil. Yani oyun içinde oyun hesap içinde farklı kurnazlıklar var.

Abd aslında iranı kuşatıyormuş gibi gözükse de işin aslı öyle değil . Yani her defasında amerika irana parmak sallayıp irana saldıracakmış gibi yapıyor.

Pkk ya ypg ye adına ne derseniz deyin bu terör örgütünü kurup yıllarca besleyip türkiye sınırları içerisinde ve dışarısında yıllarca besleyip büyün zaten amerişkadır.

Nedsen pkk yı besliyorlar, neden teröristlere silar veriyorlar (veriyor ). Amaçları yıllardır israilin güvenliğini korumak ve israil arzı mevud emellerine ulaşana kadar bölgede bu planlara ve israilin varlığına tehdir olacak tek ülke olan türkiyeyi kendi sorunlarıyla meşgul etmek. Bütün mesele budur. Yıllarca bir taraftan pkk yı besleyen amerika ve avaneleri diğer taraftan fetö terör örgütü ile türkiyede içeriden bütün yönetimleri ellerine geçirdiler.

Ve tam 40 yıldır bu işe yatırım yapıyorlar. Ve sonra bir adam (erdoğan ) çıkıp koskoca abd nin avrupanın israil in bu yaptıklarını bir kaç hamle ile boşa çıkarıyor.

İşte amerika israil avrupa iran neden çıldırıyor sorusunun cevabı budur.

Aadmlar saç baş yoluyorlar. Ellerinden bir şey gelmiyor çünkü türkiyeye güçleri yetmiyor. Askeri alanda türk ordusu şu andaki etknolojisi alt yapısı ve operasyon kabiliyeti ile amerikayı bütün avrupayı + israili ve yandalşarını üst üste koyup onlarca kez tokatlayacak güçte.

İşte amerika suriyenin kuzeyinden yani fıratın doğusundan çekilmedi , çekilmek zorunda kaldı. Çünkü Başkan Erdoğan amerikaya ültimatom verdi . Yani ya çekilirsiniz yada vururuz dedi. Biz operasyona başlıyoruz siz ister çekilin ister çekilmeyin deyince mecbur kaldılar çekilmeye. Sonrada operasyonu desteklemiyoruz demekten öteye geçemediler.

Türkiye her yerde ABD yi yeniyor, ABD nin gücü Türkiye’ye yetmiyor

Bunu bütün dünya görüyor. Türkiyenin libya da ve mısırda yaptıkları zaten ortada. Katarda ve venezuela da zaten türkiye olmasa çoktan darbe olmuştu. Türkiyeni,n bu bölgeler haricinde afrikada sudan gibi ülkelerde amerikaya attığı tokatlar artık amerikayı bezdirmiş durumda. Bu nedenle abd çıldırdı.

Abd (amerika ) ekonomik yaptırım uygular mı ?

Bence hiçbir şey yapamaz , çünkü amerika ekonomisi zor durumda , ben abd nin biz bir ekonomik yaptırım yapma olasılığını neredeyse imkansız gibi görüyorum. Çünkü bize yaptırım uygularlarsa kendileri bu durumdan çok çabuk zarar görürler.

Bu nedenle bize bir yaptırım uygulamaları halinde 2020 – 2021 yıllarında beklenen büyük ekonomik kriz (buhran ) çok daha erken başlayabilir. Bu durumda amerika borsası çöker ve yine bela kendi başlarına patlar. Bunu bildiklerinden artık ne yapacaklarını bilemez bir durumda öylece kjendi aralarında tartışmaya devam ediyorlar.

Türkiyede halk tarafından iyice nefret edilen bir devlet haline gelen abd artık türk halkını fazlaca kızdırmak istemiyor bence .

İran neden suriye operasyonuna karşı çıkıyor

iran gibi aslında almanya fransa italya gibi avrupa ülkeleri de saçma bir telaş içerisindeler.

Sonuç olarak türkiye bu bölgeyi temizleyip göçmenleri o bölgeye yerleştirecek ve bütün avrupa göçmen sorunundan kurtulmuş olacak. Aslında bütün avrupanın bu operasyonu desteklemesi ve hatta nato nun bu operasyona faal olarak katılması lazım.

PKK ve YPG teröristleri sivil vatandaşlarımızı vuruyor ülkemize füzeler ile saldırıyor. Nato anlaşmalara göre olaylara müdahil olup bizi koruması gerekirken hiç bir şey yapmıyor ve üstüne birde utanmadan çıkıp türkiyeyi durduralım şeklinde açıklamalar yapıyorlar.

Sen avrupa olarak yıllarca teröristleri destekle şimdide teröristlerin aleyhine konuşmaya kork. Olacak iş mi ?

Evet avrupa kendi beslediği teröristlerden korkuyor

Avrupa nın bu şekilde açıklamalar yapmasının tek nedeni israil ve terörist korkusduru.

Hem ekonomik açıdan israilin yaptırımından hemde pkk nın terör eylemleri (avrupada) yapmasından çok korkuyorlar.

Bu nedenle pkk ve teröristlerin aleyhine konuşamıyorlar.

Eğer bu operasyonda bizim planlarımız dışında bir durum gerçekleşirse avrupa bunu çok pahalı öder. Erdoğan göçmenleri bu bölgeye yerleştiremezse bilsinler ki bu sefer avrupa kapıları mülteciler tamamen açılır. Bundan sonrasını avrupa düşünmeli.

Bunu bildiklerinden türkiyeye gizlice destek verebileceklerini düşünüyorum.

Sonuç olarak Hedef’te her zaman türkiye vardır. Yani biz pkk yı bitirmezsek bir kjaç yıl içerisinde bunlar ülkemizi işgal etmek maksatlı zaten bize saldıracaklar.

Orada terör koridoru falan önemli değil. Türkiye bunu bertaraf edecek güçte .

Fakat niyetleri başka . Fıratın doğusunda kuracakları kürt özerk bölgesi ile güneydoğu anadolu bölgesini birleştirme planları (arzı mavud planı gereği)

suya düşüyor . Feryadları bu nedenle. O bölgede önce özerk bir kürt yönetimi kuracaklar sonrada o beölgeyi israil maraz çıkartıp işgal yada başka gerekçeler ile geri alacak. Asıl plan bu.

Yani dertleri öncelikli olarak güneydoğu anadolu bölgesine özerk kürt bölgesi ilan edebilmek sonrada israilin oraları yutması.

Bu nedenle Bütün bu planların önündeki tek engel ise Tayyip Erdoğan dır . Bunu uzun zamandır farkında olmalarına rağmen erdoğan bir şekilde onları oyalamayı ve son zamana kadar onlara karşı taviz verecekmiş gibi yapmayı iyi oynuyor. Ve tamda son anda biz operasyona başlıyoruz ister çıkın ister çıkmayın , çıkmazsanız vururuz diyor.

İşte bu nedenle çıldırmış durumdalar.

Amaçları Erdoğan ı lahey de yargılamak. Ama daha üç beş çapulcuyu koruyamayan abd nin bütün makyajı o güç gösterileri artık anlamsız kaldı.

ABD nin gücünün türkiyeye hiç bir alanda ve dünyanın hiç bir yerinde yetmediğini gören bazı ülkeler açık ve net bir şekilde türkiyenin yanında yer almaya başladılar bile. Bulgaristan yakın zamanda avrupaya rest çekip türkiyenin yanında yer aldığını açıkladı.

Yakın zamanda bazı avrupa ülkelerinin de bu açıklamlarda bulunmasını bekliyorum macaristan zaten bu açıklamayı yaptı.

Türkiye yaptığı suriye operasyonu (barış pınarı ) ile 10 kuş birden vuracak gibi duruyor.

Türkiye akıllı davranırsa BM (birleşmiş milletleri ) ve AB (avrupa birliğini ) b ir çok konuda köşeye sıkıştırıp hesap sorabilir. Yakın zamanda türkiyenin bu konularda avrupadan ve birleşmiş milletlerden soracağı hesaplar olacak.