Buz 9 Teorisi nedir ? ice9 ekonomik kriz,

Buz 9 Teorisi nedir ? ice9 ekonomik kriz, para krizi teorisi nedir. Son günlerde duyduğum ve yaklaşmakta olduğunu her fırsatta izlediğimiz ve dinlediğimiz tarihin en büyük para ( ekonomik ) krizi olarak adlandırılan bir krizin adeta ayak sesleri diyebiliriz. Bazı bilim adamları ve ekonomi uzmanları çok yakın zamanda büyük bir ekonomik kriz ve ve bir işsizlik ortamı tanımlaması yapılmakta. Buz dokuz teorisi, ice nine teorisi

Aslında benimde tam olarak tahmin ettiğim gibi büyük para babaları ve dünya yöneticileri devletlerin ellerindeki altın stoklarını devletleri borçlanrırarak enflasyon develiasyon ve para faiz gibi akıl oyunlarıyla almaya çalışıyorlar.

Daha sonrasında ise kademeli olarak bir sanal para uygulamasına tam geçiş sağlamak amaçlanmakta.

Buz 9 Nedir

Yani yeni bir ekonomik kriz yani para krizi yaratmaktaki amaç kripto para kullanmaya insanları zorlamaktır.

Tabii insanların kripto para kullanmaya geçiş yapabilmeleri için mevcut para sisteminde bir kaos olmalı ve insanlar şu anda kullanılmakta olan para sistemine karşı ve güvensizlik duymalıdır.

İşte bu kaos ortamı bankaların ve bütün dünyada finans işlemlerinin belirli bir süre durdurulması ve dondurulması ile gerçekleşecek diye düşünüyorum.

Yani bütün para hareketleri duracak. Buna bağlı olarakta bütün iş hayatı ekonomik hayat ve üretim duracak. İşsizlik ve güvensizlik ortamı yaratılacak. İnsanların ellerinde hiç para kalmayacak. Çünkü bankalardaki bütün paralar, fonlar, mevduat hesapları, hisse senetleri ile ilgili bütün işlemler durdurulacak.

Bu banka işlemlerinin dondurulmasına sebep ise belki bir hacker saldırısı, yada hesaplanamayan yüksek enflasyon, develiasyon, belkide piyasada doların aynısının başka ülkelerce aynı anda basılıp piyasaya sürülmesi ile birlikte bir kaos ortamının oluşması sebep olacak olabilir.

Tabii bunun yanı sıra elektirik kesintisi olursa bankalar ve finans sistemi çöker gibi teorilerde ortaya atanlar olabilir. Fakat unutmayalım ki burada amaç sanal para yani kripto para uygulamasına geçişin sağlanması olacağından elektirik kesintisi sanal paranında kullanılmasını olanaklı kılmaz.

Bu nedenle bir enerji kesilmesi yada bir elektirik kesilmesi ekonomik krizin sebebi olmayacak.

Öyle bir sebep bulunmalı ki insanlar gidip bankalardan para isteyemesinler. Yani bankalardan para isteyenler olsa bile bankalar bu kişileri tutuklayabilsin ve birde üstüne banka haklı olsun.

İşte burada tek bir senaryo ortaya çıkıyor ki hacker saldırıları ile hesaplardaki para miktarlarının artırılması bazılarının hesaplarından başkalarının hesaplarına havaleler yapılması gibi işlemler sonucunda bütün insanların banka hesaplarında aylarca çözümlenemeyecek bir kargaşa meydana gelmesi durumunda bütün finans kuruluşları sistemleri kapatıp işlemleri durdurup hesaplarda geriye dönük incelemeler yapılacak şeklinde bir açıklama yapılması ile mümkün olacaktır.

Yani bir virüs bütün banka ve finans sistemlerine bulaşarak hesaplar arası yüzlerce belkide binlerce eft ve havale işlemlerini yapacak ve bütün hesaplar çözülemeyecek kadar karmaşık bir hale gelecek.

Tabii bu sadece bir komplo teorisi

Fakat buna benzer başka bir senaryo olması da mümkün fakat büyük para krizinde yaşanacak olan şey şudur ki kimsenin cebinde 5 kuruş para olmayacak bütün sistem çökecek.

İşte bu komplo teorilerine sebep olan kitap ve asıl konunun sahibi ice9 yani buz 9 isimli kitap.

Kitapta bir bilim adamının su yun bir türevini geliştirmesiyle başlayan bir hikayedir.

Bu suyun özelliği 0 derecede donmuş olması ve 45 derece sıcaklıkta sıvı hale gelmesidir. Bu yeni su molekülü herhangi bir denize yada okyanusa bir damla bile dökülse bütün denizlere okyanuslar donar ve insanlar susuzluktan ölür.

buz 9 teorisi

İşte bu konunun aslı finansal sisteme uygulanırsa ne olur şeklinde bir uyarlama ile dünya para krizi nin bir özetlemesi ve hangi şekilde gerçekleşeceği anlatılmaya çalışılmış.

Ekonomik kriz başladığında bütün finansal kanalların kapanacağının bütün insanların paralarını alabilmek için bankalara koşacağını fakat kimsenin parasını alamayacağını ve hatta para almak için bankaya gidenlerin tutuklanacağını anlatan bir komplo teorisi ice9 yani buz 9

İşte bende bu teorisinin nasıl mümkün olabileceğini biraz düşündüm ve aklıma başka bir senaryo gelmesi.Yani dünyada bütün finansal sistemin dondurulması (durdurulması ) için sadece hesapların birbirine karışması gerekir. Yani hesaplar arası para aktarımlarının virüsler tarafından yapılmış olması insanların hesaplarından para çekememesi için oldukça geçerli bir sebep. Büyük ekonomik tufan

Bu kriz bütün dünya genelinde yaşanacağından bazı ekonomistler gizlice altın altın gümüş alın bunlara yatırım yapın diyorlar. Fakat olayın aslında nerelere evrileceğini anlatmıyorlar. İşte bana göre dünyanın en büyük para krizi bu şekilde yaşanacak yada buna benzer bir dolap dönecek diyebiliriz.

En sonunda belkide bu işin içerisinden çıkılamayınca insanlara bankalardaki paraları oranında kripto paralar ile ödeme yapılabilir.

Tabi hal böyle olunca bütün insanlar direkt olarak birer kripto para sahibi olacaklar. Zorunlu olarak tabii kullanımını öğrenmek zorunda kalacaklardır. Tabii buz 9 planı şeklinde adlandırılan bu komplonun neden 9 rakamı ile sembolize edildiği ise çok ilginç bir soru işaretidir. Financal times isimli derginin 2019 kapağının siyah (kara) renkli olduğu ise finans sektöründe kara bir yıl olarak anılacağı yorumlarını getirmişti. Eğer 9 tek başına kullanılmış ise ben 09.09.2019 tarihinin önbemli olabaileceğini düşünüyorum.

Her şey mümkün sizlerde fikirlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

İkinci senaryo ise
Deutsche Bank ın batması ile oluşacak kaos ve domino etkisi ile bankcalık sisteminin bütün dünyada çökmesi