Zorunlu Askerlik Süresi Kısalıyor

Zorunlu Askerlik Süresi Kısalıyor, zorunlu askerlik tek tip olarak yeniden düzenlenecek ve süre 3 ay olacak .

Askere gitmemişler Askere gideceklerin yakınlarının en çok merak ettiği konudur herhalde Neler öğrendik neler duyduk açıklamada neler var hemen konuya geçelim ;

Bu konuyla ilgili zaten uzun süredir aylardır çalışmalar yapılıyordu de bugün ilk kez çok çok önemli bir toplantı yapıldı ,  Milli Savunma Bakanlığı’nda ve somut adımlar atılması noktasında önemli kararlar alındı ama şu anda o kararlara ilişkin net bir aygıt yok ama şu dakika şu dakika itibariyle Şunu çok net bir şekilde söyleyebiliriz .

Zorunlu askerlik süresi kısalıyor ve artık Türk ordusu tek tip askerlik sistemine geçiyor

bu dakika itibarıyla bunu çok net bir şekilde artık söyleyebiliriz malum şu anda üniversite mezunları 6 ay kısa dönem askerlik yapıyor ilkokul ve bunun yanında lise mezunları da 12 Ay uzun dönem askerlik yapıyorlar ,

artık bu ayrım ortadan kalkmış olacak ve tek tip Askerliğe geçilecek ve iddia o ki askerlik süresi 9 ay olacak tabii bu Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelen bir açıklama değil .

Ama önceden yapılan açıklamalar .,

ve bazı İddaa lar da bunu gösteriyor açıkçası şöyle bir sistem üzerinde duruluyor Öncelikle askerlik çağına gelen her genç 3 ay zorunlu askerlik yapacak .

Bunu herkes bir şekilde askerlik temel askerlik eğitimini alacak kışlalarda ve 13 ayın ardından dileyen bir bedel ödeyerek askerden terhis olacak .

zorunlu askerlik süresi
zorunlu askerlik süresi

yani askerlik görevini bir bedel karşılığında yapmış olacak diğer kişiler s hayır ben devam etmek istiyorum derlerse 9 aylık bir süre den bahsediyor imza bloke 6 aylık süre zarfında bir maaş karşılığı diyelim askerlik görevini sürdürecek .

Bu şekilde bir planlama olduğu iddia ediliyor yine bunun altını çizmekte fayda var tabii burada bir yasal düzenleme yapılması bekleniyor,

o yasal düzenleme ile ilgili zaten bugün çok çok önemli bir toplantı gerçekleştirildi Milli Savunma Bakanlığı’nda önümüzdeki günlerde Tabi bu daha da şekillenecek ve Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulacak ,

ve tabii Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden;

bu yasal düzenlemenin geçmesi bekleniyor altı çizilmesi gereken önemli bir husus şu tek tip Askerliğe geçilecek ve askerlik süresi kısalacak uzun dönem kısa dönem ayrımı tamamen ortadan kalkmış olacak Ve yine tekrar altını çizmekte fayda var.

İddaa Odur ki ;

askerlik süresi 9 ay olacak ama askerlik çağına gelen tüm Türk vatandaşları 3 ay zorunlu askerlik yapmak zorunda yani 3 ay temel askerlik eğitimi alacaklar,

bu 3 ayın sonrasında isteyen bir bedel ödeyerek askerlik yapmadan para karşılığı askerlik görevini bu şekilde ifa etmiş olacak .

Diğerleri de eğer ben hayır Para ödemek istemiyorum bir bedel ödemek istemiyorum askerlik süremi tamamlamak istiyorum şiiri anlamda Bunun için de tabii 9 ay boyunca orada askerlik görevlerini kışlalarda yerine getirmiş olacaklar.

zorunlu askerlik süresi ne kadar oldu, zorunlu askerlik süresi kaç ay oluyor ( olacak ) 3 aydan sonra ne kadar para ödenecek, Askerlik ücreti ne kadar.