Samsung Katlanabilir batarya yapmayı başarı

Samsung Katlanabilir batarya yapmayı başarı, katlanabilen batarya ne zaman çıkacak ? Katlanabilen batarya nedir ?  Esnek batarya teknolojisi geliyor

Katlanabilir batarya sayesinde teknoloji dünyası yeni bir devrin eşiğinde diyebiliriz. Katlanabilen bataryalar sayesinde artık televizyonları, bilgisayarları ceplerinde rahatça taşıyabilecekler.

Bataryaların bu denli gelişmiş olması tabiki otomobil teknolojisinde de farklı ürünlerin geliştirilmesine olanak sağlayacaktır.

Samsung Katlanabilir batarya yapmayı başarı

Samsung yeni geliştirdiği katlanabilme özelliği olan batarya için patent başvurusunu yaptı.

katlanabilir batarya
katlanabilir batarya

Patent başvurusu ne zaman sonuç alır bilinmez fakat apple gibi firmaların bir adım önüne geçmeyi başardığını söylemek mümkün. Günümüz teknoloji çağında büyük firmaların her an çökme tehlikesi varken hiç adı duyulmamış firmalar birden sektör lideri olup trilyon dolar cirolara ulaşabilirler. En büyük örneği ise samsung bundan 15 yıl öncesinde hiç adı duyulmamış bit firma olan samsung yaptığı teknolojik yeniliklerle sektörün öncüsü olmayı becerdi.

Nokia gibi ekol bir firma ise arge çalışmalarını beceremediği için çöküşe geçti ve adeta yok olmanın eşiğinde.

Ne diyelim samsung un geliştirdiği yeni batarya teknolojisinin bir an evvel yeni bir ürün konsepti olarak karşımıza çıkmasını temenni ediyoruz.

Tabii yeni katlanabilir batarya teknolojisinin ürün fiyatında işlemci hızında nasıl değişimlere yol açacağını bilemiyoruz. Zaten daha önceden katlanabilir ekranlar ve ana kartlar üretilmişti. Artık katlanabilir cep telefonu için son aşama olan ve beklenen hamle batarya teknolosiydi.

Oda gerçek olduğuna göre yeniliklere hepimiz hazırız. Esnek batarya teknolojisi

Tabii bu batarya teknolojisi beraberinde nasıl değişiklikler getirecek bilinmez. Belkide kendi enerjisini üreten bataryalar çıkacak, belkide kendi kendine şarj olan batarya, (bataryalar ) şarjı hiç bitmeyen batarya (bataryalar , şarjı tükenmeyen cep telefonları üretilebilecek. Yani bu teknoloji cep telefonlarında ve diğer alanlarda büyük bir çığır açacaktır.

Düşünsenize şarjı bitmeyen cep telefonu olduğunu . Emin olun bunun için çok fazla zaman yok yakında şarjı bitmeyen (tükenmeyen ) cep telefonları kullanmaya başlayacaksınız. Katlanabilir cep telefonu

Evet dürülebilen cep telefonu teknolojisine hazırmısınız, evet yanlış duymadınız artık tabletinizi (tablet, laptop ) notebook tv  (televizyon ) gibi teknolojik ürünleri rulo yapıp cebi,nize koyabileceksiniz. Ve şarjı hiç bitmeyecek.