Faiz Artırımı sonrası İMF ile anlaşma

Faiz Artırımı sonrası İMF ile anlaşma olasılığını çok yüksek görüyorum yoksa büyük bir çöküş başlayabilir.

İmf ile anlaşmanın başlıca şartlarından bir tanesi ekonomi bakanını imf nin atamasıdır. Ve imf istediği kanunları o ülkede değiştirebilir.

İşte imf nin bir ülke için en kötü yaptırımları bunlar size borç para veririz ama ülkeyi biz yönetiriz diyorlar anlayacağınız.

Eğer durum bu şekilde olursa ki büyük olasılıkla böyle olacaktır bütün ekonomik göstergeler ve grafik okjumalarım sonucunda artık doların uzun vadeli bir düşüş trendi başlarken borsanında uzun vadeli yükseliş trendi başlıyor.

imf ile anlaşma
imf ile anlaşma

Tesadüfe bakın ki tam da bu dönemde olmaz gibi görünen bir oranda yani %6,25 gibi bir oranda faiz artışı gerçekleşiyor.

Bu faiz artışı imf ye örtülü bir mesajdır . Yani anlaşabiliriz mesajıdır. Bir diğer taraftan ise merkez bankası bağımsızdır yani imf nin güdümüne girebilir şeklinde de okumak mümkün.

Faiz Artırımı sonrası İMF ile anlaşma

Bu okumayı yapabilen yatırımcılar borsaya yüklü miktarda para getireceklerdir. Önümüzdeki aylarda borsanın yani bist in daha yüklü alımlara sahne olacağını ve endeksin 130000 gibi seviyelere yaz aylarında ulaşabilme ihtimali olduğunu düşünüyorum.

Tabi durum bununla da kalmayacak

Türkiye İMF ile anlaşma yaparsa tabii ekonomi bakanını imf belirleyeceği için Tayyip erdoğan berat albayrak için başka bir vazife düşünmek zorunda.

İşte tamda istanbul büyükşehir belediye başkanlığı berat albayrak a göre deyip belşediye başkan adayı olarak açıklayacak ve yeni ekonomi bakanı olarakta imf nin işaret ettiği kişi yani imf nin sömürücü adamı ekonominin başına getirilecek.

Tabii tamda bu dönemde borsanın büyük bir yükseliş göstereceğini düşünüyorum.

Yani bu fai,z artırımı aslında imf ye gizlice bir mesaj. Anlaşabiliriz. Merkez bankası bağımsız olabiliyorsa erdoğan bir çok konuda taviz vermeye hazır. Mesajıydı aslında. Ve piyasalar bu mesajı çok net okuyacaklar.

Vatandaş olarak bizlerde olan biteni görmeliyiz.

Bugün günlerden cuma tarih ise 14,09,2018 tarihi yazalım ilerleyen günlerde işte şu tarihte olacakları yazmıştık diyebilelim.

İMF yine gelecek ve türkiyeyi yine esir alacak, Tamda artık ülkemizi vesayetten kurtardık derken türkiyemiz yine küresel para sisteminin ve kapitalistlerin yönetimi altına girmiş olacak