En büyük fitne yapay zeka

En büyük fitne yapay zeka, En büyük fitne nedir, bugüne kadar görülmemiş bir fitne bütün peygamberlerin insanları ve ümmetlerini uyardıkları deccalin fitnesi yapak zeka olabilir mi ?

Deccal in insana rakip olacak bir varlık yaratma çabası aslında tam olarak bir bakıma tanrılık iddasıdır.

Yapay zekalı robotların amacı nedir. Deccal sisteminin üretmeyi ve geliştirmeyi planladığı yapay zekaya sahip robotların amacı Allah ‘ın yarattığı insana galip gelmesiyle bir nevi Tanrıyı yenmeyi amaçlıyorlar.

En büyük fitne yapay zeka mı

 

En büyük fitne yapay zeka
yapay zeka

Yani yapay zekalı robotlar insanları yendiğinde ve insanları tamamen egemenlikleri altına aldıklarında deccal bir şekilde Tanrı yı yendiğini iddaa edecektir.

İnsan ile yapay zekalı robotların arasındaki tek fark ın duygular olduğunu açıklamakta fayda var. Çünkü belirli bir süre sonunda artık robotlar ile insanların ayırt edilemeyecek duruma geleceği söyleniyor.

Evet bana göre aslında tamda dünya yaratıldığından bu zamana kadar hiç görülmemiş fitne ancak yapay zekalı robotlar olabilir. Bu robot olayının sonraki aşaması ise robotlara insan bilincinin aktarılması ve sırasıyla avatar projesi yani ölümsüzlük projesinin bir başlangıcıdır.

Yani bundan daha büyük fitne ne olabilir ki ?

Hadislerde daha büyük bir fitne yoktur diye anlatılan fitne başka ne olabilir ki , Adamlar oturup insana paralel ve insana rakip olabilecek akıl olarak insanı geride bırakıp insanlara hükmedecek bir yapay zeka robot nüfusu oluşturmayı planlıyorlar.  Yani insanlardan daha iyisini yaratabileceğini iddaa etmek, aslında tanrıya bir nevi savaş açmak meydan okumaktan öte değildir.

Deccal en büyük fitnedir derken boşuna söylenmemiştir. Yani bu söylem zamanında fitne di,ye nitelendirilecek şey ne olabilir ki bir insanın çıkıp ben tanrıyım şeklinde söylemi belki en büyük fitnedir.

Fakat bu çağda fitnenin boyutu öyle büyük ki bir çeşit insan ırkı nı metalden teknolojiden faydalanarak yaratmak kimin niye aklına gelsin ki. Yani insanlarla ve tanrıyla derdi olmayan birisi neden yapay zekalı robot yaratmak istesin ki. Hemde bu robotların tamamı insanları yenmek, insanları yok etmek, insanları domine etmek ten bahsediyorlar kendi söyledikleri sözler bunlar.

Bu robotlar bile insan nüfusunun çok fazla olduğundan söz ediyorlar cruze füzelerini hack leyip dünyayı yönetmekten bahsediyorlarsa burada bir sıkıntı var demektir. Aslında kontrollü bir kaos ortamı yaratıp  insan nüfusunu azaltma işlşemini bu yapay zekalı robotların eliyle yapabilirler.

Bence hadislerde bahsedilen deccal ve en büyük fitne işte tamda bu yapay zekalı robotlardır.

Ve bu robotların çok hızlı bir şekilde öğrenme yeteneği olduğunu unutmayalım. İnsanlar öğrendiklerini kısa sürede unuturlarken bu robotların unutma gibi bir durumları yok.

Evet bu fitnenin dünyaya zarar vermeye başlamasına çok az zaman kaldı en fazla 5 sene içerisinde dünyada çok şey değişecektir.

Yapay zeka nedir, yapay zekanın amacı nedir, yapay zekalı robotlar neden yapılıyor

İşte bu ve buna benzer soruların tek cevabı deccal in tanrılık iddasından başka bir şey değil. Yani insandan daha üstün bir varlık yaratıyorum şeklinde bir düşünceyle tanrıya ilan edilmiş bir savaştır bu aslında.

İnsanı yenecek, insanı alt edecek bir varlık yaratmaya çalışıyorlar. İşte bu kişi yada kişiler deccalin ta kendisidir bence. Deccal kimdir sorusunun tamda cevabı işte burada ortaya konmuş oluyor

En büyük fitne yapay zeka

En büyük fitne yapay zeka

En büyük fitne yapay zeka

En büyük fitne yapay zeka

En büyük fitne yapay zeka

En büyük fitne yapay zeka

 

En büyük fitne yapay zeka

En büyük fitne yapay zeka

En büyük fitne yapay zeka

En büyük fitne yapay zeka