Newyork City Uber’i yasakladı

Newyork City Uber’i yasakladı, uber yasaklandı, Uber yasaklanmalı, uber yasaklanacak mı, uber mi taksi mi

ABD’nin New York şehrinde, Uber ve lyft şirketlerinin lisansları askıya almaları yasaklandı.

Uber aslında sadece türkiyenin değil bütün dünya ülkelerinin başına bela oldu.

Çünkü bir çok taksicimiz sadece plakasına trilyona yakın para ödemişken elin gavuru ülkemize gelip sadece taşıma belgesi alarak bu işi yapabiliyorsa böyle adaletsizlik olmaz. Bu ülkede adaletten söz edemeyiz.

Yani dünyayı sömüren emperyal güçlerin kurduğu bu şirketler her ülkede çeşitli ayrıcalıklara sahip. İşte bunlardan bir taneside uber firması. Bence uber tamamen yasaklanmalı

New York Belediyesi, şehir sokaklarında oyların çoğunluğu ile kira, ulaşım ve ulaştırma lisanslarını iptal etmeye karar verdi.

Uber'i yasakladı
Uber’i yasakladı

New York Belediyesi, gelişmekte olan sektörü keşfederken 12 aylık bir süre için Uber’e yeni bir araba kiralama lisansı vermeyi bırakmaya karar verdi.

Newyork City Uber’i yasakladı,

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük şehirlerinden biri olan New York,

Uber lisansını ve yeni ödeme tarifelerinin tanımlanması da dahil olmak üzere bir paketler paketi oluşturmak için sürücülerin asgari ödeme planını kaldıracak bir politika imzaladı.

6 VERGİ ÇOCUK

Büyük kamu taşımacılığı şirketleri tarafından olumlu karşılanan,

trafik sıkışıklığı ve araba filo filosunun yeniden büyümesini azaltan, daha sonra sürücü maaşlarını artırmayı hedefliyor.

Sektörün gelirleri düşük olduğundan, pek çok tüccar zor durumda kaldı. Altı kişi, New York taksi şoförlerinde ekonomik krizden önce intihar etti.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, yaptığı açıklamada, kentte yeni bir kiralık araç vermeyeceklerini belirterek, 12 aylık dönemi kapsayacak şekilde uygun hale getirmeyi planladıklarını söyledi.

ARAÇLAR NUMARASI 80 RISE

New York, kentte faaliyet gösteren ve yolcu taşımacılığı yapan araç sayısı 2015 verilerine göre yaklaşık 12.600 iken bu sayı 2018 yılında yaklaşık 80 bine çıktığı belirtilirken,

“Kentte geceli gündüzlü yaklaşık 14 bin sarı taksinin hizmet verdiği belirtildi.

Uber’e getirilen yasak Şehirde trafiğin engelleneceği ve rahatlık getireceği söyleniyor.

Uber’in New York’taki en büyük ABD pazarı, hizmetlerin askıya alınması ve bir yıllık sertifika ile taksiler arasında karşılanacak.