Gmail Zaman Ayarlı Mail Nedir

Gmail Zaman Ayarlı Mail Nedir, zaman ayarlı mail ne işe yarar, zaman ayarlı mail nasıl çalışıyor,

Gmailin geliştirdiği ve yeni duyurduğu mail özelliği sayesinde mailinizin ne zaman gideceğini kendiniz belirleyeceksiniz. Yani bir mail yazdığınız ve gece saat 3 te gitmesini istiyorsunuz diyelim ki İşte bu sistem tamda size göre.

Saat ayarlı mail gmail tarafından kullanıcıların hizmetine sunulacak.

zaman ayarlı mail

Gmail in geliştirdiği bu sistem robotlar sayesinde çalışacak birazcık cahce ve dns kullanımını artıracaktır fakat bu kullanıcıları bağlamaz tabii.

Ama burada önemli olan konu şu ki ; İnsanlar neden saat ayarlı mail göndersin ki ? Önemli mailleri yada önem verdikleri mailleri saat ayarlı göndermek gerekir, Yani saat ayarlı maillerin tamamı stratejik önem taşıyan mailler olacaktır. Hangi alanda olursa olsun saat ayarlı mail kesinlikle bir öneme sahip olacaktır.

Gmail Zaman Ayarlı Mail Nedir

Öyleyse gmail in burada amaçlarından bir tanesi de süzgeç sistemidir. Akıllı bir süzgeç geliştirmiş oldular. Bildiğiniz gibi mailler istihbarat için kullanılan birer obje. Yani gönderilen mailler robotlar tarafından süzülerek dikkat çekenler istihbarat birimlerine iletiliyor. Fakat şimdi zaman ayarlı bu maillerin neredeyse tamamı incelenecek ve dikkatle kontrol edilecektir.

Çünkü zaman ayarlı mailleri geliştirmelerinin başka bir nedeni de bence doğal süzgeç olarak zaman ayarını kullanacak olmalarıdır. Yani bütün önemli mailler zaman ayarlı kullanılacak, yada tam tersi bütün zaman ayarlı mailler çok önemli olduklarından özenle zamanında gitmesi istenecektir.

Zaman ayarlı mailler aslında çok önceleri de hayatımıza girebilirdi fakat şimdi uygulamayı gündeme getirmeyi uygun buldular. Zaten web tasarımcılar web sitesi yapan uzmanlarda biliyor ki zaman ayarlı yani cron dediğimiz sistem bütün hostinglerin alt yapısında mevcut ve kolayca zamanlanmış iş yani cron job tanımlaması yapmak çok kolay.

Zamanlanmış mailler ( zaman ayarlı mail ) ilerleyen dönemlerde farklı görevler yapabilirlerse yani kullanıcılar için farklı avantajlar sağlayabilirlerse bu konu anlaşılabilir fakat şu anda zamanlanmış mail sistemi sadece gmail kurucularının hizmet ettiği yapılara istihbarat toplamaktan öteye geçeceğini zannetmiyorum.

Zaman Ayarlı Mail Nedir