Melhamei Kübra Savaşı

Melhamei Kübra Savaşı  ne zaman başlayacak, Melhamei Kübra Savaşı ne zaman olacak, armageddon savaşı olarakta bilinen dünyanın en büyük din savaşı olarakta bilinen müslüman ve yahudi savaşıdır.

Fakat bu savaşa bütün dünya katılacaktır.  Bütün dinler bu savaşa dahil olacaklar. Müslümanların islam litaratüründe melhami kübra yani büyük melhame denilen savaşa milyonlarca insan katılacak.
İsrailin arzu mevud projesi ve hatta evanjelistlerin . tanrıyı kıyamet zorlamak ve isa mesih’in yeniden gelmesini sağlamak amaçlı olarak bilinçli bir şekilde büyük bir din savaşı başlatmaya çalışıyorlar.

Yahudilerin kudüs’ü başkent olarak ilan etmesi ne anlama geliyor ?

yahudiler o kadar azdı ki artık israile adım atan kadın çocuk yaşlı demeden zulmediyorlar, dövüyorlar köpekler gibi saldırıyorlar ve hatta öldürüyorlar.
İsrail ise filistinli masum insanlara saldırmayı masumları katletmeyi devlet politikası haline getirdi

Aslında bütün bunlar kudüs’ün başkent ilan edilmesiyle birlikte başka bir anlam aldı. Aslında kudüs başkent ilan edilmedi, islam dünyasına savaş ilan edildi.
Bu aslında savaş ilan etmenin kapalı bir yolu. Çünkü direk açıktan savaş ilan edemezler çünkü bu büyük tepki almalarına neden olur.
İsrail ve abd türkiye islam ülkelerini etrafında toplamadan bir an evvel arzu mevud projesinin sınırlarına ulaşmak istiyorlar.

melhamei kübra savaşı
melhamei kübra savaşı

Tanrıyı kıyamete zorlamak ne demek melhamei kübra savaşı

Tanrıyı kıyamete zorlamak cümlesini çok duymuşsunuzdur Bütün dinlerde ortak beklenti hz isa, mehdi, deccal, kıyamet savaşı konularıdır.
Bazı abd kökenli tarikatlar o kadar çok günah işleyelim ki isa mesih hemen gelsin şeklinde bir taktikleri var.
Yani avrupadaki amerikadaki bu günahların yaygınlaştırılmasında kanunlaştırılmasının altında yatan neden budur.
Melhamei  kübra savaşı nın amik ovası (amuk ) nda başlayıp orada yaşanacağı söyleniyor.  Bu isim bize uzak değil.  Hatayda bulunan bu bölge ve son dönemlerde o bölgede terör örgütleriyle. ülkemizin yaşadıklarını düşünürsek melhamei kübra savaşı afrin operasyonuyla başlamış bile olabilir  Çünkü zeytindalı operasyonu bazı hadislerde mehdinin askerleri atlarını zeytin ağaçlarının dallarına bağlar diye anlatıyor ve savaş bölgeside tam olarak amik ovasının dibi.
Bu nedenle büyük kıyamet savaşının başlamış olması mümkün başlamadı.  ise bile başlamak üzere çünkü israilin kudüs’ abd ile birlikte başkent ilan etmesiyle mehdiyet döneminde çok önemli bir döneme girildi.

ne zaman nerede başlayacak