"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yeni bakanlar kurulu Umut Veriyor

Yeni bakanlar kurulu Umut Veriyor, Yeni bakanlar kurulu ekonomi ve özel sektör açısından çok hayırlı olacak gibi görünüyor.

Yeni bakanlara baktığımız zaman bakanların çoğunun özel sektörde yada devlet kademelerinde o iş ile alakalı oldukça önemli bir tecrübeye sahip oldukları hemen göze çarpmakta.

Uzman bir kadro oluşturulmaya çalışılmış.

Ekonomide ise tamamen enerjiye odaklanılmış olması ilgi çekici bir unsur.

Türkiyenin bu bakanlşarından tamamen enerji odaklı bir ticret beklendiğide göz ardı edilmemelidir.

Zira ticaret bakanı bile enerji ve boru üretimi yapan bir şirketin ceo sudur. diğer açıdan ekonomiyle ilgili diğer bakanlıklara baktığımızdada berat albayrak ve müşteşarını yine bakan olarak görüyoruz ki, ekonominin tamanında enerjinin önümüzdeki 5 yıl içerisinde ülkemizi kalkındırması beklenebilir. Ve aynı zamanda bu bakanlar kurulu ülkemizdeki doğalgaz petrol arama ve çıkarma faaliyetlerinin zirve yapacağı bir dönem olacaktır. Aslında bu durumu ben böyle okuyorum başka yatırımcılar farklı okuyabilir ama görünen köy klavuz istemez.

Önümüzdeki dönemde ekonomi hangi yönde ilerler diye soracak olursak arık ülkemizin tamamen enerjiye yönelik atılımlar yapacağını kesin olarak söyleyebilirim.

Diğer bakanlıklar zaten alanında uzman şahıslar tarafından seçilmiş gibi görünmekte. Bu durum ülkemizde kısa zamanda önemli ilerlemeler sağlayacaktır. Bu durum atamaların yapıldığı bütün bakanlıklar için böyle görünmekte ve ülkemizin bu zamana kadar gördüğü en yenilikçi enb uzman bakan kadrosu bu olacak gibi görünmekte.

Özel sektörün beklentilerini bilen kişilerin iş başına gelmiş olması bence bir ülken için bulunmaz bir fırsattır.

Eskiden iş bilmez, konu ile hiç alakası olmayan kişiler bakan yapılıyordu. O bakan işleyişi öğrenene kadar bakanlık süresi doluyordu. Yani bir bakanın işi öğrenmesini bir kenara koyalım işleyişi öğrenmesi bile yıllar alırdı. Şimdi işleyişi bırakın işi bilmeyi bir kenara bırakın işi bilen hatta işinde uzman kişiler iş başına geldi.

Bu durum ülkemizin kısa sürede çok yol almasına sebep olacaktır. Bundan yatırımcıların şüphesinin olmadığını kısa sürede borsadaki yükselişle göreceğiz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir