İrritabl bağırsak sendromu bitkisel tedavi

İrritabl bağırsak sendromu bitkisel tedavi, huzursuz bağırsak sendromu tedavisi, hangi bitkiler iyi gelir, bağırsak sendromu belirtileri nelerdir

Bu hastalıklar nasıl düzelir, neler yemeliyim, neler yememeliyim, hangi gıdalar dokunur, hangi gıdalar tedavi eder.

Öncelikle irritabl bağırsak sendromunun belirtileri nelerdir onları bir gözden geçirmekte fayda var

irritabl bağırsak sendromu ve huzursuz bağırsak sendromu birbirine çok benzer özellikler gösteren hastalıklarlardır. Bu rahatsızlıkların ana kaynağı aşırı stres olduğundan stres anında bu hastalıklar tekrar etmeye başlar.

Genellikle belirti guruldamadır. Bağırsaklarda aşırı guruldama, aşırı gaz, bazen hıçkırık

avrupada yaşayan insanların neredeyse yarısında bu hastalığa rastlanır. Genel nedeni ise bağırsaktaki kötü bakterilerin çoğalmasıdır. İyi bakterilerin çoğalması ise probiyotik takviyesi ile mümkün olabilir.

Probiyotik bakımından zengin gıdalar tüketildiğinde bu hastalık biraz olsun gerilemeye başlar.

Probiyotik bakımından zengin gıdalar ise

Kefir

şalgam suyu

elma sirkesi

gibi gıdalardır.

Aynı zamanda bağırsaklardaki kötü bakterilerin azalmasını sağlamak ve bağırsak hareketlerini güçlendirmek için en önemli gıda ise kuru soğandır.

İrritabl bağırsak sendromu yada huzursuz bağırsak sendromunun ilerlemesini önlemek için ise alkol tüketiminden kaçınmak ve egzersiz yapmak çok önemlidir.

İrritabl bağırsak sendromunun kesin bitkisel tedavisi ise ebegümeci adındaki otun kaynatılarak günde iki kere tükretilmesiyle mümkün olacaktır.

1 ay gerekirse 2 ay bu şekilde ebe gümeci kaynatılarak tüketilirse bağırsak sendromu hastalığı kesin şekilde tedavi edilmiş olacaktır.

Stresten ve durağan bir hayattan uzak durmalı ve spor yapmak alışkanlık haline getirilmelidir.