Domain Authority Nedir ? Neye Göre Yükseliyor

Domain Authority Nedir ? Neye Göre Yükseliyor, Domain Authority checker , Domain Authority ne işe yarar, Domain Authority sıralamada önemli mi ?  Domain Authority Page Authority e etkisi nedir,

sıralamayı nasıl etkiler?

Domain Authority değeri önemli mi ?

bu Terimler webmaster arkadaşlarımızın hayatlarına yeni yeni giren terimler alsında. Eskiden pagerank olan bu değerlerin aslında isimleri değişti. Önceden sadece backlink değerine göre belirlenen bu rakamlar ve sayfa değerleri artık ne kadar özgün içerik üretildiğiylede alakalı. Ne kadar özgün içerik ne kadar özgün başlık kullanırsanız siteniz o kadar yukarılarda çıkar ve buda backlink değeri olarak sitenizin sayfa ve domain değerine artı olarak yansır.

Domain değerini inceleme konusuna gelirsek bir internet sitesinin en önemli varlığı aslında en başta domain dir. Domainin değeri genelde DA olarak kısaltılmıştır ve moz rank sitelerinden kolayca ölçülebilir.

Yeni işe başlamış bir sitenin domain değeri genelde 1 dir. Daha önceleri olumlu şekilde kullanılmışka genelde 1 sene sonunda 15 -30 arası bir yerlerde konumlanabilir. Fakat özgün içerik kullanılması şarttır.

Aksi halde domain değeri düşmeye başlayacaktır.

Domain Authority nin yükselmesini sağlayacak diğer bi husus ise domain isminizin arama motorunda ne kadar arandığı ile alakalıdır.

Tabi ziyaretçi sayısının artmasıda domain değerini arttıran diğer önemli bir faktör olacaktır.

Alınacak backlink lerin kalitesi ve sitenin konusu ile alakası çok önemlidir.

Bu backlinkler domain değerinin belirlenmesinde en büyük rolü oynar.

Ve sayfa değerlerinizinde yani page Authority nin de artmasına ve arama motorlarında en üst sıralara çıkmanızda yardımcı olaraktır.

page Authority alt başlıkların arama motorunda üst sıralara çıkmasındaki en önemli faktördür. Yani ana sayfasının page Authority değeri 60 olan bir site ile 30 olan bir sitenin aynı sıralamada bulunması genelde mümkün değildir . Bu neden ile google sıralama algoritmasında bu değerlerin payını biraz düşürüp içerik ne kadar özgün, site içi ne kadar link verilmiş. Verilen linklerin konu başlığı ile uyumu nasıl gibi konulara daha çok ağırlık verilmiş durumda.

Bu nedenle siz siz olun içeriğinizin özgün olmasına özen gösterin. Yani kopya içerik kesinlikle size kaybettirecektir.

Neden ilerleyemiyorum. Neden ziyaretçi gelmiyor siteme diye soruyorsanız cevabı özgün içerik benzersiz içerik hazırlamakta bulacaksınız .