Chp de istifa krizi büyüyor

Chp de istifa krizi büyüyor, chp de kılıçdaroğlu kavgası büyüyor restleşmeler devam ediyor.

Chp de büyük bir kesim kılıçdaroğlunun istifasını istiyor kılıçdaroğlu ise istifa etmeyip muharrem inceye ve istifasını isteyenlere resti çekti.

Ve bu olayında ötesine geçerek partiyi ak partiye teslim ederim diyerek Tayyip erdoğana çağrıda bulundu.

Kılıçdaroğlundan chp ye kayyum atayın çağrısı geldi.

Seçmen şoka girdi.

Bu nasıl bir partidir anlamadık. Erdoğanı tek adam olmakla suçlayanlar tek adam rejimi olarak eleştirdikleri erdoğandan şimdi partilerine kayyum atanmasını istiyorlar.

Kemal kılıçdaroğlu CHP nin koltuğu bana yar olmayacaksa chp içerisinden başkasına yar olmasın zihniyetiyle hareket ediyorsa ve bu kadar istifa çağrısına ve bunca siyasi beceriksizliğe rağmen koltuğunu bırakmıyorsa tek adam rejimi aslında kılıçdaroğlunun şu anda elinde tuttuğu partinin rejimidir.

Adam chp nin üstüne kabus gibi çöktü, git diyosun gitmiyo, erdoğanın karşısında seçime gir diyosun ondanda kaçıyo bu nasıl bir koltukmuş ki bırakmak bilmiyor.

E halkta artık bunu görüp ona göre hareket etmeli. Artık halkta kemal kılıçdaroğlunu istemiyor bunu seçim sonuçlarından okuyamayan bir liderin siyasetle ilişkisi tartışılır bence.

Gerçi seçim sonucunu kemal kılıçdaroğluna sorduğunuzda oyumuzu arttırdık gayet başarılıyız diye cevap verecektir.

Çünkü adamda yüz yok yüzsüz.

Chp de kayyum krizi ne zaman çözülür bilinmez ama kılıçdaroğlunun bir an evvel chp nin liderliğinden atılması zorunlu bir hal almıştır.