Yerli Otomobilin Fiyatı Ne kadar Olacak

Yerli Otomobilin Fiyatı Ne kadar Olacak, yerli otomobil ne durumda, yerli otomobil ne zaman çıkacak, yerli otomobil 2018 yılında yollarda olacak diyorlardı oda fıs çıktı.

Yerli otomobil ile ilgili bir çok efsanevi haber duyduk fiyatını merak ettik, ne zaman çıkacak diye hevesle bekledik vekledik ama hala bir sonuç alamadık.
Yani bir otomobil üretmek bu kadar mı zor olur anlamak mümkün değil.

Otomobil ithalatı ülkemizin en büyük zorluk yaşadığı alanlardan bir tanesi. Ülkemize çok büyük cari açık yaşatan sektörlerin başında geliyor neredeyse, yani ülkemizde yerli otomobil üretip çoğunluğunu ülkemizden kaynaklarından sağlarkan ülkemize yaklaşık 50 milyar dolar katkı sağlayacağı öngörülüyor. Yani yerli otomobil deyip geçmeyin.

Yerli otomobilin ülkemize sağlayacağı tek faktör yerli işmalat fakötrü değil. Bunun dışında elektirikle çalışan arabaların ülkemizde yaygınlaşması dışarıdan ithal ettimiz yakıt oranında oldukça büyük azalma olmasına sebep olacak çünkü elektiriği kendi ülkemizde bor ve toryum gibi madenlerle karşılayabiliyoruz. Ve benzin
gaz mazot gibi ithal ürünlerin dışarıdan satın alınmasına gerek kalmıyor.

Yani türkiye yerli otomobilini ürettiği gün ülkemiz yıllık 50 milyar dolar bir yükü üzerinden atacak ve bu durum bütün vatandaşlarımızın cebine  % 7 gibi bir gelir artışı olarak yansıyacaktır.

Bunun dışında tabi birde yerli otomobilin fiyatının ithal otomobillere göre ve emsallerine göre en az %5 ile % 10 arası daha ucuz olacağını parçalarının bulunma kolaylığını ve ucuzluğunu da hesaba katarsak ülkemiz insanının her türk vatandaşının alım gücünün en a % 10 artacağını düşünüyoruz.
Bu nedenle artık bir an önce yer araba nın satışa çıkmasını arzu ediyor ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz