Telefonum çok Yavaşladı, telefon Hızlandırma

Telefonum çok Yavaşladı, telefon Hızlandırma, telefonum çok yavaşladı nasıl hızlandırırım, cep telefonu yavaşlayanlar telefonlarını nasıl hızlandırabilir. Program yüklemeden telefon nasıl hızlanır, telefon hızlandırma yöntemleri, en kolay telefon hızlandırma, telefon hızlandırmak için neler yapmalıyım, cep telefonum neden yavaşladı.

İşte çözüm yolunda adım adım telefonunuzu hızlandırın.

1. Telefonunuzda kullanmadığınız yada çok nadir kullandığınız işinize yaramayacağını düşündüğünüz uygulamaları ve programları silin.
Bu programlar boşu boşuna işlemcinizi kullanır ve ram bellek kapasitesinin azalmasına neden olur.
Cep telefonunuzda ayarlar – uygulamalar bölümüne gelip islmek istediğiniz uygulamayı kaldır bölümüne tıklayarak kaldırın.

2. Cep telefonunuzun indirilenler yada download kısmındaki zip li dosyaların tamamını silebilrisiniz ve hatta işinize yaramayacak ne vcarsa silip kapasite arttırın.

3. ve en önemli bölüm aslında bu bölümdür. Cep telefonunda önbellek temizleme nasıl yapılır

Ön bellek temizlemek ;
Ayarlar
Depolama
Önbellek

önbellek sekmesini gördükten sonra önbelleğe alınan verileri silin.
Önbelleği silmek ne anlama gelir diye soracak olursanız aslında önbellek temizlemek demek tarayıcılarla ilgili çerezlerle i,lgili verileri geçmişte girdiğiniz site adreslerini falan silmek demektir.
Önbellek temizleme işleminiz arada bir yapmak daima faydalı olacaktır.

Son olarakta sd kartını biçimlendirmek
sd kartınızı biçimlendirerek cep telefonunuzda fazlaca yer açmanız ve telefonunuzun iş yükünü azaltarak hızlanmasını sağlamanız mümkün