distribütör garantisi ile İthalatçı garanti arasındaki fark

distribütör garantisi ile İthalatçı garanti arasındaki fark nedir, İhtalatçı garantili telefon alırsam sorun yaşarmıyım, ithalatçı garantide servis sorunu oluyormu, ithalatçı garantili telefon alanların yorumları
Özellikle internet alışverişi yapanlar konuyu çok iyi bilirler. Çünkü normal mağazalarda insanlar durumu pekte fark edemiyor doğrusu Çünkü açıklamalar minik bir kağıtta yazdığı için insanlar genelde fiyat odaklı oluyorlar. Bu nedenle internetten teknoloji ürünü alan arkadaşlar özelliklede cep telefonlarında durum ithalatçı garantili ve distiribitör garantili olarak iki ayrı katagoride satılıyor.

İthalatçı garanti ile alınan telefonların garantisinden ithalatı yapan firma tek başına sorumlu tutulur.
Fakat distiribitör garantisinde durum farklıdır. Yani garantiden sorumlu olan distiribitör firma ile anlaşma imzalayan markadır. Yani marka garanti sözleşmesinden doğan haklarını müşteriye kendi servis ağıyla karşılar.
Bu nedenle ithalatçı türkiyede tek bir merkezle anlaşıp bütün servis işlemlerini orada fason yaptırdığından maliyetleri daha düşüktür. Markalar ise kendi servis hizmetleri için her bölgede şubeler açmak zarar etsede faaliyetine devam ettirmek zorunda olduğundan bu zarar edeceğini öngördüğü rakamı önceden müşterilerinden tahsil eder.

Zaten cep telefonlarında garanti süresi 2 yıldır.
Ve çok anormal bir durum olmadığı sürece cep telefonları 2 yıl 3 yıl ve hatta daha fazla sürece hiç bir sorun çıkartmazlar. Cep telefonu alırken nelere dikkat etmeliyim, hangi garanti türünü seçmeliyim diyorsanız bence fiyatına bakmalısınız. Ucuz olanını almanız en mantıklı yol olacaktır.